Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


23.01.2015
20:00
deadline zgłoszeń
Ogłoszenie o audycji do spektaklu Renaty Piotrowskiej

sbnt co z tym tancem

deadline nadsyłania zgłoszeń
23 stycznia 2015

termin audycji
27 lutego 2015
godz. 17.00 - 22.00
28 lutego 2015
godz. 15.00 - 22.00
1 marca 2015
godz 11.00 - 18.00

miejsce audycji
Centrum w Ruchu
ul. Żegańska 1a
Warszawa-Wawer
II p, sala nr 118

Zgłoszenia zawierające list motywacyjny i CV należy przesyłać na adres info@renatapiotrowska.pl
do 23 stycznia 2015.

O zaproszeniu do udziału w laboratorium poinformujemy bezpośrednio drogą mailową do 30.01.2015 po wstępnej selekcji zgłoszeń. Udział w laboratorium jest bezpłatny. Przewidziane honoraria za udział w pracy nad spektaklem.

Planowany grafik pracy nad spektaklem:
4-25 maja / Warszawa i Burdąg
1-14 września / Warszawa
28 wrzesnia - 16 października / Warszawa
19 października - 7 listopada / Poznań

Zapraszamy na audycję do nowego spektaklu Renaty Piotrowskiej pod roboczym tytułem Sorcery (premiera zaplanowana na początek listopada 2015 roku w Studio Słodownia +3, Art Stations Foundation w Poznaniu). Audycja przyjmie formę 3-dniowego laboratorium dla profesjonalnych tancerzy oraz performerów (taniec eksperymentalny / współczesny). Poszukujemy profesjonalistów otwartych na eksperymentowanie, z dużym doświadczeniem scenicznym, szerokim wachlarzem umiejętności ruchowych i performatywnych oraz zainteresowanych improwizacją i głęboką pracą somatyczno-kinetyczną. Audycja odbędzie się pomiędzy 27 lutego a 1 marca 2015 roku w Centrum w Ruchu w Warszawie-Wawrze.

Pierwszym impulsem do tej pracy była animistyczna myśl, że to co oddziela nas od świata to ciało, a dusza jest wspólna dla wszystkiego. Kiedy po raz pierwszy przeczytałam to zdanie, poczułam, że otwiera się przede mną cały nowy świat. Jednocześnie odruchowo wróciłam we wspomnieniach do momentów z mojego dzieciństwa, w których było dla mnie oczywiste w wyobraźni, że każdy przedmiot ma swoją duszę, życie i że jest ze mną w kontakcie tak samo jak ja jestem z nim.
Teraz, wydaje mi się, że przyjrzenie się na nowo temu co wszyscy mieliśmy jako dzieci, a czego nie mamy jako dorośli jest nie tylko drogą do artystycznego wykorzystania osobistych historii, ale również a może nawet przede wszystkim, jest sposobem na zmierzenie się z problematyką nowych wizji naszego racjonalnego współczesnego świata. Punktem zapalnym do pracy stało się założenie, że to co jest potencjalnie wspólne między nami – ludźmi i światem, zarówno na poziomie fizycznym jak i symbolicznym, bo rozumianym jako dusza, to oddech – powietrze.
Podczas Laboratorium będziemy dużo improwizować, oglądać improwizacje i omawiać nasze doświadczenia. Wymieniać się praktykami i refleksjami wokół pojawiających się tematów. Będziemy praktycznie odkrywać i doświadczać różnych strategii scenicznej manifestacji relacji między duszami a ciałami, przedmiotami i podmiotami, materią ożywioną i nieożywioną.Będziemy pracować z takimi narzędziami jak uwaga i empatia kintestetyczna. Będziemy również wspólnie czytać teksty o animiźmie i ich współczesnych kontekstach.
Nie chciałabym żebyśmy traktowali Lab zbyt poważnie. To znaczy, to jest ważne, szczególnie pewnie dla mnie, ale niekoniecznie poważne, sztywne. Zależy mi po prostu na możliwości spotkania w pracy, w działaniu, wspólnym praktykowaniu z ludźmi którzy w jakiś sposób są zainteresowani moją propozycją. Dla mnie liczy się spotkanie i kontynuacje nawiązanych relacji w pracy twórczej, której mam nadzieje, że ten Lab będzie namiastką (Renata Piotrowska).

 

LOGA MKIDN