Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


26.01.2015
20:00
deadline zgłoszeń
Ogłoszenie o audycji do spektaklu Rebecki Lazier

Aplikacje prosimy przesyłac na adres: aplikacje@
starybrowarnowytaniec.pl
w temacie: AUDYCJA Rebecca Lazier najpóźniej do 26 stycznia 2014 roku.
Aplikacje powinny zawierać CV w języku angielskim wraz ze zdjęciem.

Audycja odbędzie się w Poznaniu, w Studio Słodownai +3 w sobotę 31.01.2015 od godziny 11.00.

Wydarzenie jest częścią Campus Project organizowanego przez:

culturepl logo

Paula Lobo Rebecca Lazier La Mama 38

There Might Be Others to spektakl nawiązujący do amerykańskiej tradycji open scores – choreograficznych zdarzeń, w ramach których tancerze komponują spektakl w czasie realnym korzystając z wypracowanych wcześniej zestawów zasad, różnego rodzaju zadań i gier. Punktem wyjścia dla choreografii jest partytura i zestaw wskazówek spisany dla wykonawców aleatorycznego dzieła Terry’ego Riley In C, a podstawowy budulec choreografii stanowią moduły ruchowe - od popisów wirtuozerskich, przez propozycje prostych zadań (tasks), aż do interakcji z publicznością. Wykonawcy dysponują swobodą gry i  wielokrotnego wedle upodobań powtarzania modułów i wymieniania się nimi. Choreografia powstaje na naszych oczach dzięki indywidualnym decyzjom tancerzy i ich instynktownym odpowiedziom na ciągle zmieniającą się wokół nich sytuację i przypadkowe spotkania z innymi wykonawcami. Chwilami wyciszony, a za chwilę zaś iskrzący energią, spektakl pozwala na obserwację procesów decyzyjnych tancerzy i nieprzerwaną ewolucję dzieła.

Praktyka There Might Be Others eksponuje indywidualność performerów przy jednoczesnym nacisku na kolektywne działanie. Aleatoryczne, przypadkowe elementy partytury pozwalają na  balans między ściśle określonym ruchowym słownikiem i spontaniczną nim grą – kreacją. Praktyka ta będzie także przedmiotem coachingu, jaki Rebecca Lazier przeprowadzi w ramach AAT 2015 w ostatnim tygodniu stycznia. Artyści zainteresowani udziałem w projekcie gorąco zaproszeni są do udziału w całym coachingu!

Polska odsłona There Might Be Others, realizowana razem z Instytutem Adama Mickiewicza, połączy 7 tancerzy polskich i 3 amerykańskich. Pokaz projektu zaplanowany jest na początek Malta Festival Poznań 2015 (próby w Poznaniu rozpoczną się po 20.05; spektakl 8.06.2015), zaplanowano także pokazy w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca (bezpośrednio po prezentacjach poznańskich) oraz prawdopodobnie także w USA (wrzesień 2015).

Niniejszym serdecznie zapraszamy na całodniową audycję do projektu, która odbędzie się w Starym Browarze, w Studio Słodownia +3, w sobotę 31.01.2015 od godziny 11.00. Artystów zainteresowanych udziałem w audycji prosimy o nadsyłanie swoich artystycznych CV (ze zdjęciem) – koniecznie w języku angielskim! – na adres aplikacje@starybrowarnowytaniec.pl z dopiskiem w temacie: AUDYCJA Rebecca Lazier.

IAM logo PL    culturepl logo