Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


24.08.2020 - 28.08.2020
Studio Słodownia +3
Anna Nowicka Odkrywczynie snów warsztaty

SBNT dla Dzieci

Zajęcia odbędą się w
Studio Słodownia +3

24-28.08.2020
10:00 - 14:00

Koszt udziału w pięciodniowych warsztatach: 100 zł.
(organizator nie zapewnia wyżywienia ani napojów).
Więcej informacji i zapisy: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

współpraca:
Zofia Tomczyk

konsultacje psychologiczne:
dr Bonnie Buckner, Natalia Minge

fot.: Marta Ankiersztejn

Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych.

 

LOGO POZnan PL RGB PNG2

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznań
#poznanwspiera

Przed zakupem wejściówki prosimy o zapoznanie się z
REGULAMINEM WYDARZENIA

DYW logo color NO background

Przygotujcie się. Zbierzcie całą swoją odwagę rozrzuconą po pokoju, wyłówcie skrzętnie schowaną w kieszeni ciekawość, odkurzcie wyobraźnię, naszą najlepszą przyjaciółkę. Wyruszamy dzisiaj w podróż w krainę snów, marzeń i intuicji. Niczym mityczne bohaterki, napotkamy na naszej drodze przerażające potwory, niewyobrażalne wyzwania, przepyszne pokusy i magiczne krainy zaklęte w naszych ciałach. Odnajdziemy ukryte moce i poznamy wiernych sprzymierzeńców. Nie obędzie się bez chwilowych przeciwników, ale dzięki wyobraźni i przepełnionych wiedzą snom, zrozumiemy jak odwrócić ich siłę na naszą korzyść. A wszystko po to, by odkryć ukryty na końcu drogi skarb.

Tygodniowe warsztaty dla dziewczynek w wieku 9-12 lat “Odkrywczynie snów” są zaproszeniem do świata tańca i wyobraźni. Poprzez zabawy ruchowe, improwizacje taneczne i pracę z intuicją, wydarzenie ma na celu poszerzanie kompetencji w zakresie kreatywności, koncentracji, ekspresji jak również umiejętności wyciszania się. Prowadząca, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia jako tancerki i choreografki, zaproponuje uczestniczkom ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała i rozwijające zaufanie do własnej wyobraźni.

Warsztaty są odpowiedzią na wyzwania stawiane dzieciom przez coraz bardziej oddaloną od cielesnej uważności współczesność. Podjęcie tematu snu i połączenie go z praktyką podążania za spontaniczną radością ruchu, ma potencjał wzmacniania samooceny uczestniczek i może w przyszłości okazać się wsparciem w odważnym podążaniu za ich potrzebami i obranymi celami. 

Warsztaty “Odkrywczynie snów” skonstruowane są w duchu poszanowania podmiotowości dzieci. Proponowane aktywności programowo zakładają więc otwartość na różnorodność odpowiedzi i rodzajów zaangażowania uczestniczek.

Wydarzenie odbędzie się w przestronnym Studio Słodownia +3, w grupie maksymalnie 10-osobowej, z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych. Więcej informacji i zapisy pod adresem dzieci@starybrowarnowytaniec.pl .

 

Ania Nowicka Marta Ankiersztejn SM

Anna Nowicka jest choreografką i tancerką, z wykształcenia psychologiem i certyfikowaną nauczycielką w „Szkole Wyobrażeń” („The School of Images”) dr Catherine Shainberg. Od ponad 10 lat pogłębia swoją wiedzę w dziedzinie pracy ze snami i wyobraźnią w dialogu z dr Bonnie Buckner, rozwijając autorską technikę pracy z ciałem. Regularnie prowadzi zajęcia taneczne, performatywne i improwizacyjne w Polsce i za granicą. Jest współtwórczynią Dream your World Into Being, programu mającego na celu wspieranie dziewczynek i młodych kobiet w realizacji ich marzeń, poprzez pracę z intuicją i snami.

https://www.dreamyourworld.org/

http://annanowicka.com/

Logo STB 2018DYW logo color NO background