Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


22.06.2016
18:00
Galeria Art Stations, poziom 2

bilety na stronie malta-festival.pl oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

PRZEMEK KAMIŃSKI I MATEUSZ SZYMANÓWKA NOWE NIESKOŃCZONE SOLO NA OBUWIE SPORTOWE, CZAS PRZESZŁY I GRUPĘ OSÓB STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2016

dwie prezentacje:
22.06 18:00 – wersja polska
23.06 18:00 – wersja angielska

Performans został zrealizowany w ramach rezydencji badawczej towarzyszącej wystawie
LET'S DANCE
w Art Stations Foundation
by Grażyna Kulczyk

przy wsparciu
Instytutu Muzyki i Tańca
HZT Berlin

image001 sm3

Notatka z procesu #1 Miejsce

Ten dokument powstał podczas rezydencji w Poznaniu we wrześniu 2015 roku.

Nigdy nie byliśmy w Nowym Jorku. O Judson Dance Theater dowiedzieliśmy się z zagranicznych książek. W Polsce raczej nie tańczy się w kościołach.

A szkoda.

Notatka z procesu #9 Dresscode

Angielskie słowo "sneakers" nie jest łatwe do przetłumaczenia na język polski. Nikt przecież nie powiedziałby na adidasy "trampki" albo "tenisówki". Obuwie, które tancerz wykorzystuje na scenie zwykle nie jest używane do treningu. Wystylizowanie ciała codziennego nie jest ani łatwe, ani tanie.


Projekt Przemka Kamińskiego i Mateusza Szymanówki opiera się na praktyce akumulacji cytatów, strategii i metod związanych z nowojorską awangardą taneczną lat 60. XX wieku. W trakcie performansu pamięć staje się pamiętaniem, a wspomnienia i fantazje wprawiane są w ruch za pomocą ciała i dźwięku, stając się podstawą nowej, tworzonej na oczach widzów kompozycji.

Specjalne podziękowania dla Magdy Garlińskiej, Niko Hallikainena, Joanny Leśnierowskiej, Ani Nowak, Julii Plawgo, Pawła Sakowicza, Xenii Taniko Dwertmann, Roberto Walchera, Melanie Jame Wolf, Kasi Wolińskiej i Marty Ziółek

stopka lets dancePLv2

Malta2061 loga

HZT BERLIN LOGO