Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


18.04.2017
23:59
deadline zgłoszeń
Nobody’s Business / Nobody’s Dance - nabór do projektu

ZGŁOSZENIA

- powinny zawierać krótki biogram opisujący dotychczasowe doświadczenie oraz zainteresowania w języku angielskim
- deadline zgłoszeń: 18 kwietnia 2017 do północy
- należy wysyłać na adres: taniec@imit.org.pl 

Ogłoszenie wyników do 25 kwietnia 2017.

Organizatorzy pokrywają koszty podróży oraz zakwaterowania 15 uczestników spotkania.

Więcej informacji na temat inicjatywy Nobody’s Business, jej misji i struktury spotkań na stronie Nobody's Business.

Art Stations Foundation oraz Instytut Muzyki i Tańca, przy wsparciu East European Performing Arts Platform (EEPAP), ogłaszają nabór zgłoszeń do udziału w spotkaniu Nobody’s Dance, które odbędzie się w dniach 20-23 czerwca 2017 roku w Poznaniu w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie. Spotkanie jest częścią międzynarodowego projektu Nobody’s Business. Nabór przeznaczony jest dla polskich artystek i artystów związanych z tańcem współczesnym.

Nobody’s Dance to platforma open-source poświęcona dystrybucji i rozwojowi praktycznych umiejętności w tańcu. Nobody’s Business istnieje, aby stworzyć przestrzeń wymiany poza ekonomią  warsztatów (gdzie przepływ informacji jest zwykle jednostronny) i dzieł (wspierających jedynie pojedynczych autorów i ich projekty). Podczas czterodniowej sesji artyści spotykają się na równych zasadach, żeby dzielić się narzędziami, wiedzą i praktykami. Inicjatorzy Nobody’s Business/ Nobody’s Dance pragną podkreślić fakt, że sztuki performatywne, sztuka słowa, taniec i performans nie należą do nikogo, ale są aktywowane i przekazywane przez każdego z nas. Praktyki, którymi podzielą się uczestnicy spotkań, zostaną udokumentowane na stronie projektu, co – w założeniu organizatorów – zapoczątkuje obserwację genealogii źródeł i wpływów we współczesnych sztukach performatywnych. Spotkania w ramach Nobody’s Business odbyły się do tej pory w Sztokholmie, Brukseli, Berlinie, Kopenhadze, Mediolanie, Minneapolis, Santarcangelo i Oslo.

Nobody’s Business to inicjatywa poświęcona lokalnej i międzynarodowej wymianie praktyk i metod w sztukach performatywnych. Jej celem jest umożliwienie nieekskluzywnego i kolektywnego wytwarzania wiedzy i jej dystrybucji poprzez dzielenie się praktykami i ich dokumentacją.