Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


26.09.2020
10:00
Studio Słodownia +3

bilety dostępne na Bilety24.pl

Šeiko Dance Company LUMI ROZTAŃCZONE RODZINY 2020

Przedstawienie/instalacja dla niemowląt w wieku 0-12 miesięcy

26 września 2020 

10.00-12.00
13:00- 15.00
16.00 – 18.00

Koncept, choreografia, światła, kostiumy:
Dalija Acin Thelande

Muzyka:
Qillannguaq Q Berthelsen

Instalacja / scenografia:
Linas Kutavičius and Dalija Acin Thelander

Wykonanie:
Šeiko Dance Company: Marija Ivaškevičiūtė, Inga Kuznecova, Oksana Griaznova, Mantas Černeckas, Erikas Žilaitis

Formy świetlne:
Linas Kutavičius

Programowanie:
Justas Bø

Produkcja:
Vilija Bartašiūtė

Foto:
D.Matvejev

LOGO POZnan PL RGB PNG2

Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Poznania

Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych. Prosimy o przyjście z własnymi maseczkami.

UWAGA!

Z przyczyn niezależnych od organizatora, zmuszeni jesteśmy odwołać wydarzenie, za co serdecznie przepraszamy.
Zwrot środków za zakupione bilety powinien nastąpić automatycznie poprzez system sprzedaży bilety24.pl.


LumiDMatvejev SM 1

“Lumi” to surrealistyczne, niebiańskie, minimalistyczne przedstawienie/instalacja, które zaprasza publiczność do wędrówki i zwiedzania swojej eterycznej sfery, do pływania pośród świetlistych przedmiotów, które reagują na dotyk i ruch, do poddania się ciekawym doznaniom.

“Lumi” eksploruje możliwości oferowane raczej przez świat zdarzeń, nie świat przedmiotów, coś co jest bardziej dynamiczne i względnie nieprzewidywalne. Dąży do różnorodnych doznań zmysłowych i wyczulenia na bezpośrednią materialność świata, przeplatając ruch, taniec, sztukę wizualną i oświetlenie. Przedstawienie/instalacja afirmuje koncepcję miejsca doświadczanego zmysłami – przestrzeni jako dźwiękowego, dotykalnego lub kinestetycznego wszechświata, w którym najważniejsza jest propriocepcja. 

Podczas spektaklu widzowie mogą swobodnie poruszać się, oglądać je z różnych perspektyw, badać i być w ruchu lub odpoczywać. Uwzględniając potrzeby zarówno dzieci, jak i dorosłych, a także czas potrzebny do stworzenia doświadczeń, widzów zachęca się do zwiedzania instalacji we własnym rytmie, pozostawania w niej tak długo jak chcą w ciągu jej trwania.

Istotą przedstawienia/instalacji jest pojęcie sprawczości publiczności w wielokierunkowej interakcji zmysłów i wzajemnych powiązań w środowisku pobudzającym ciało i umysł. Bezpieczne i stymulujące otoczenie stwarza ekologię wzajemnych relacji, która zapewnia wyjątkowe możliwości wymiany i komunikacji. Otoczenie to rzuca wyzwanie konwencjonalnemu postrzeganiu estetyki przez małe dzieci, proponując publiczności niezwykłe przeżycia i atmosferę.

LumiDMatvejev SM 2

Šeiko Dance Company
Šeiko Dance Company to profesjonalni artyści teatralni działający w obrębie tańca współczesnego, przedstawień muzycznych, teatru immersyjnego, spektakli site-specific, edukacji tanecznej i laboratoriów teatralnych. Zespół rozpoczął swoją działalność w 2012 r. w Kłajpedzie. Od tego czasu stale poszerzają granice swoich działań, zdobywając liczne nagrody i występując m.in. w USA, Niemczech, Belgii, Czechach, Norwegii, Danii, Rosji, Chinach, Islandii, na Ukrainie, w Izraelu i Bułgarii. Dokądkolwiek się udają, członkowie zespołu posługują się uniwersalnym językiem tańca, którego nie dotyczą żadne ograniczenia polityczne, kulturowe, etniczne, religijne czy społeczne. 

Dalija Aćin Thelander
Jedna z najbardziej interesujących współczesnych choreografek pracujących w obszarze twórczości dla dzieci. Ukończyła szkołę baletową w Belgradzie. Wiedzę, doświadczenie i umiejętności zdobywała podczas wielu warsztatów i rezydencji w całej Europie. Prezentowała swoje prace na prestiżowych międzynarodowych festiwalach, takich jak: Impulstanz, Tanz im August, Urban Festival (Kiasma), a także na najważniejszych festiwalach w Serbii, takich jak: BITEF, BELEF, Infant. Ze swoimi przedstawieniami dla dzieci z ogromnym powodzeniem występuje na całym świecie m.in. w Japonii i Korei.