Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


22.06.2019
18:00
Studio Słodownia +3

bilety dostępne na sronie Malta Festival

Márta Ladjánszki, Zsolt Varga LetMeC STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2019

sbnt15 www logo2

Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

45'
bez słów i bez ubrań!
TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

UWAGA!
Kup bilet tylko jeśli decydujesz się obejrzeć spektakl nago.

Pomysł i choreografia:
Ladjánszki Márta

muzyka:
Varga Zsolt

wystepują:
Ladjánszki Márta,
Varga Zsolt

przy wsparciu:
L1 Association,
EMMI,
Derida Dance Center,
Fabrik Potsdam,
Workshop Fundation,
NaVKE

LetMeC foto SM

Jaką funkcję pełni nagość na scenie? Jak czujemy się, patrząc na nią? LetMeC proponuje nowy sposób odczuwania nagości na scenie i poza nią. Pyta, co się stanie, jeśli (również) publiczność będzie naga. Odpowiedź jest dostępna tylko dla tych, którzy odważnie przyjmą zaproszenie, by obejrzeć spektakl nago. W bezpośrednim dialogu z przestrzenią i publicznością powstaje spektakl, w którym nagość, pozbawiona zwyczajowych punktów odniesienia, oferuje silne wspólnotowe spotkanie.

Drodzy Widzowie,
Zapraszamy Was na spektakl „LetMeC”!

Ze względu na specjalność wieczoru i oferowane doświadczenie, chcielibyśmy zachęcić Was do udziału w nim podając kilka istotnych informacji:

• zakup biletu na „LetMeC” jest jednoznaczny z Waszą decyzją obejrzenia spektaklu nago ; w przedstawianiu mogą wziąć udział tylko Ci, którzy przyjmą nasze zaproszenie - dzięki wspólnocie w nagości wszystkich uczestników (także osób obsługujących spektakl) możemy zagwarantować intymność tego doświadczenia.

• Po sprawdzeniu biletów widzowie wchodzą do przestrzeni, gdzie zdejmują swoje ubrania; następnie, wprowadzani dalej w przestrzeń, uczestnicy są zapraszani do siadania na własnych ręcznikach – PROSZĘ PRZYNIEŚCIE JE ZE SOBĄ ! - aranżacja widowni pozwala siedzieć i oglądać spektakl w wielu różnych miejscach, a zatem korzystanie z ręcznika jest przydatne ze względów higienicznych;

• Po rozpoczęciu spektaklu nie ma możliwości wejścia dla spóźnionych, ani ponownego powrotu do przestrzeni (jeśli zdecydujecie się opuścić przedstawienie w jego trakcie);

• Podczas pokazu absolutnie nie można dokumentować audio lub wideo / foto pokazu oraz innych uczestników;

• po spektaklu, kiedy ponownie się ubierzecie, jesteśmy otwarci na rozmowę! Zostańcie z nami, by podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi lub dowiedzieć więcej o samym spektaklu!

Márta LADJÁNSZKI studiowała balet klasyczny, gimnastykę oraz oraz taniec jazowy i współczesny . W 1996 współzałożyła zespół teatru tańca KOMPmÁNIA. W 2001 roku dołączyła do Stowarzyszenia L1 i od tamtej pory pełni funkcję jego wicedyrektora artystycznego. Punktem wyjścia i inspiracją dla Marty jest zawsze ludzkie ciało i dlatego w każdej swojej pracy celebruje je nadając fizyczną forme uwewnętrznionym myślom.  Ladjánszki mocno wierzy, że wszyscy jesteśmy różni (nie tylko fizycznie), a to sprawia, że nasze życie jest bogatsze.

Zsolt VARGA jest muzykiem, kompozytorem, multiinstrumentalistą, artystą dźwięku i ruchu z Budapesztu. Przewodniczący L1 Association od 2011 roku.