Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


04.11.2015
wyniki konkursu
Konkurs na projekt spektaklu dla dzieci w przedziale wiekowym 0-6 lat STARY BROWAR NOWY TANIEC DLA DZIECI

SBNT dla Dzieci

Z przyjemnością informujemy, że spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń konkursowych do realizacji spektaklu dla dzieci w 2016 roku został wybrany projekt DOoKOŁA Hanny Kaneckiej oraz Aleksandry Bożek-Muszyńskiej.

Zgodnie z założeniami projektu, przedłożona propozycja spektaklu charakteryzowała się innowacyjnym podejściem do choreograficznej praktyki w kontekście tworzenia dla dzieci, proponowała nowatorskie formaty i rozwiązania estetyczne w małej skali oraz kładła szczególny nacisk na działania interaktywne, adresowane do, i włączające w obręb spektaklu dzieci i ich rodziców.
Spektakl zostanie zrealizowany w okresie sierpień/wrzesień 2016 a opiekę artystyczną nad jego realizacja roztaczać będzie Dalija Aćin Thelander

Hanna Kanecka - teatrolożka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Rektora UAM za wyniki naukowe oraz stypendium Erasmus (dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie). Autorka i wykonawczyni monodramu 'Nie przyj'. Jej zainteresowania badawcze i twórcze dotyczą styku sztuk performatywnych i psychoanalizy. W pracy magisterskiej badała status obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów. Jej aktualne badania dotyczą obecności zwierząt w kontekście sceny tańca.

Aleksandra Bożek-Muszyńska - tancerka, performerka, choreografka, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Od 2007 roku zwiazana z warszawskim teatrem Mufmi Anny Piotrowskiej. Autorka choreografii do projektu "Free.dom" powstałego w ramach programu AGON, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Jej solo "I know №Thing" zdobyło tytuł "The best solo" na międzynarodowym festiwalu Solo & Duo w Budapeszcie oraz było prezentowane na festiwalu „Lucky Trimmer” w Berlinie. Współpracowała m.in. z Fundacją „Appendix” z Wiednia („Before It made us wild”), Fundacją „PerForm” z Warszawy (Kalendarz Performatywnej Warszawy), czy amerykańską choreografką Rebecką Lazier („There Might Be Others”). Jej ostatnia praca „Mandatum”, która powstała w ramach rezydencji artystycznej w Budapeszcie, zdobyła 3 nagrody na konkursie choreograficznym „3,2,1…TANIEC” w Krakowie.