Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


18.09.2015
20:00
deadline zgłoszeń
Konkurs na projekt spektaklu dla dzieci w przedziale wiekowym 0-6 lat STARY BROWAR NOWY TANIEC DLA DZIECI

deadline zgłoszeń upływa w piątek 18 września 2015 roku

ewentualne pytanie prosimy kierować na adres dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

Od 5 lat, w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk prowadzi unikatowy w skali Polski regularny program tańca dla najmłodszych widzów (w wieku 0-6 lat). Przez te lata sprowadzaliśmy do Poznania najważniejsze międzynarodowe spektakle taneczne dla dzieci, stworzyliśmy cykl tematycznych warsztatów dla całych rodzin oraz jedyną w swoim rodzaju instalację BABY SPACE dla dzieci już od trzeciego miesiąca życia! Dwukrotnie też w ramach naszych programów edukacyjnych dla tanecznych zawodowców, oferowaliśmy polskim młodym artystom okazję do poszerzenia wiedzy i zdobycia umiejętności z zakresu tworzenia tańca dla najmłodszych widzów. Kolejnym krokiem w rozwoju programu jest stworzenie polskim choreografom szansy na twórczą pracę i wykreowanie tanecznego spektaklu dla dzieci, którego produkcja przewidziana jest na 2016 rok i nad którym opiekę artystyczną roztoczy serbska choreografka Dalija Aćin Thelander. Niniejszym

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczk ogłasza
KONKURS NA PROJEKT
spektaklu dla dzieci w przedziale wiekowym 0-6 lat.

Spektakl, który fundacja planuje zrealizować w okresie sierpień/wrzesień 2016, powinien charakteryzować się innowacyjnym podejściem do choreograficznej praktyki w kontekście tworzenia dla dzieci, proponować w małej skali nowatorskie formaty i rozwiązania estetyczne oraz szczególny nacisk zgodnie z ideą programu („Roztańczone Rodziny”) położyć na działaniach interaktywnych, adresowanych do, i włączających w obręb spektaklu zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Projekt przeznaczony jest dla młodych polskich tancerzy/choreografów, którzy mogą jednak udokumentować już swoje wcześniejsze doświadczenia choreograficzne. Doświadczenia w pracy z dziećmi i tworzenia dla dzieci NIE SĄ KONIECZNE. Ze względu na pracę z coachem, kandydaci muszą posługiwać się językiem angielskim.

PLANOWANA PRACA NAD SPEKTAKLEM w 2016:
- tygodniowa sesja z coachem pomiędzy 16-24.04.2016
- produkcja spektaklu: max 4 tygodnie na przełomie sierpnia i września
- premiera planowana na 17/18.09.2016
(szczegółowe terminy do uzgodnienia i potwierdzenia z autorami wybranego do realizacji projektu)

APLIKACJEwyłącznie w j. angielskim (!) - powinny zawierać: 
- proponowany koncept spektaklu (nie dłuższy niż 2 strony A4), który powinien zawierać: opis pomysłu, informacje o docelowej grupie odbiorców, informacje o planowanych współpracownikach, planowanym formacie spektaklu i metodologii pracy (w razie potrzeby, istnieje także możliwość wzbogacenia konceptu o materiał wizualny)
- profesjonalne CV i list motywacyjny zawierający także informacje o dotychczasowej indywidulanej praktyce choreograficznej aplikującego

Aplikacje należy nadsyłać na adres dzieci@starybrowarnowytaniec.pl z dopiskiem KONKURS – deadline zgłoszeń 18.09.2015

Projekt do realizacji zostanie wyłoniony w 2 etapach:
Po zapoznaniu się z wszystkimi nadesłanymi zgłoszeniami, coach projektu, Dalija Aćin Thelander, razem z przedstawicielami Fundacji Art Stations, dokonają wstępnej selekcji projektów.
Autorzy najciekawszych zaproszeni zostaną na rozmowę z coachem (możliwość rozmowy via Skype), która odbędzie się w tygodniu 12-16.10.2015, na podstawie której zapadnie ostateczna decyzja o realizacji projektu.