Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


28.01.2019 - 01.02.2019
Studio Słodownia +3
Rosalind Crisp / Andrew Morrish Improvisation Performance Intensive ALTERNATYWNA AKADEMIA TAŃCA 2019

sbnt15 www logo
Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

 aat 2019 sm

28.01 -1.02.2019

Rosalind Crisp/Andrew Morrish
Improvisation Performance Intensive

morrish

Zanurzając się w swych indywidulanych, ale wciąż komplementarnych praktykach, australijscy artyści oferują uczestnikom intensywny trening, w którego ramach połączą swoje dotychczasowe doświadczenia. Rosalind zaproponuje skupienie na oddechu, wadze ciała, kościach, cielesnych powierzchniach oraz na praktycznych narzędziach pozwalających znacząco rozszerzyć zakres ruchu. Jej praktyka wyposaża tancerzy w umiejętności konieczne, by zrozumieć indywidualne historie zapisane w ich ciałach i to, jak nieustannie renegocjować je w tańcu. Jej metoda polega na zwracaniu uwagi na to, jak taniec powstaje i jak tworzyć go w czasie rzeczywistym obierając - zarówno jako punkt wyjścia, jak i taneczny budulec -   materialność własnego ciała.

Andrew praktykuje solową improwizację i rozwija ją poprzez doskonalenie takich narzędzi  jak  oddech, ciało, głos, wyobraźnia i komunikacja. Podczas pracy z Andrew każdy uczestnik rozwija indywidualny styl performowania, a  doskonalone  umiejętności wspierają performującego w podejmowaniu decyzji podczas samego aktu wykonywania. Te narzędzia, umiejętności i trenowane procesy angażują  przede wszystkim uwagę i są dodatkowo napędzane przez pragnienie komunikacji.

Uczestnicy coachingu powinni spodziewać się przede wszystkim przyjemności.

UWAGA

w dniach 2-6.02.2019 Andrew Morrish poprowadzi specjalną sesję coachingową swojej praktyki  dedykowaną artystom, którzy praktykują Improwizacje Solową i chcą doskonalić się w tej metodzie.  By wziąć udział w tej sesji należy nadesłać osobne zgłoszenie z dopiskiem coaching /Andrew Morrish na adres aplikacje@starybrowarnowytaniec.pl

koszt dedykowanej sesji: 300 PLN / aplikować mogą TYLKO artyści, którzy wziei już wcześniej udział w jakimkolwiek warsztacie z Andrew.

 

Rosalind Crisp jest jedną z najbardziej renomowanych tancerek i choreografek w Australii. W ciągu trwającej już trzydzieści lat kariery stworzyła istotny dorobek artystyczny będący odpowiedzią na liczne zamówienia i propagujący wymianę kulturalną między Europą i Australią. Podstawę artystycznej pracy Rosalind stanowi nieustająca studyjna praktyka badawcza. Opracowane przez nią narzędzia do auto-choreografii dają tancerzom świadomość zapisanych w ich ciałach historii i umożliwiają im postrzeganie ich przez pryzmat różnych części ciała. W uznaniu dla jej podejścia do choreografii i metody tańca Rosalind otrzymuje zaproszenia z całego świata do wspierania poszukiwań artystycznych i nauczania oraz prezentowania swoich prac. W jej najnowszych projektach ciało absorbuje eksterminację ekologiczną trwającą nieustannie w Australii. Jej osobiste przeżycie gwałtownej degradacji środowiska w jej części świata zmusza ją jako artystkę do walki o zmianę (posiadając mniej niż 7% swoich pierwotnych zasobów leśnych, Australia ma najwyższe na świecie tempo wymierania gatunków).  www.omeodance.com

Andrew Morrish jest niezależnym performerem, badaczem i nauczycielem improwizacji dzielącym swój czas między Europą a Australią. Swoją pracę z improwizacją rozpoczął w 1982 r. w „Theatre of the Ordinary” Ala Wundera w Melbourne. W 1987 r. stworzył z innym założycielem tego teatru, Peterem Trotmanem, duet „Trotman and Morrish”, który realizował niezwykłe improwizacje na scenach Australii i Stanów Zjednoczonych do 1999 r., kiedy to Andrew przeniósł się do Sydney i skupił na rozwijaniu improwizacji solowej.
Obecnie Andrew występuje i uczy improwizacji oraz podejmuje liczne współprace w Australii i Europie. W 2014 r. prowadził zajęcia i występował w Australii (Melbourne, Perth i Sydney), we Francji (Paryż, Ladornac i Royaumont), w Szwajcarii (Zurych), w Niemczech (Berlin, Kolonia i Lipsk) i w Wielkiej Brytanii (Huddersfield, Londyn i Bristol), a także w Finlandii (Tampere), Norwegii (Oslo) i Polsce (Poznań) oraz w Estonii (Viljandi), Szwecji (Sztokholm) i Chorwacji (Hvar).