Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


11.05.2018
19:00
Studio Słodownia +3

Bilety na wieczór w cenie 20/15 zł lub karnety na oba wieczory w cenie 30/20 zł dostępne w punktach informacyjnych Starego Browaru oraz na portalu: ebilet

Krystyna Lama Szydłowska Higiena tożsamości PREMIERA SOLO PROJEKT PLUS 2018

spp 2018

 

choreografia:
Krystyna Lama Szydłowska

performerki:
Dorota Michalak,
Zofia Tomczyk,
Krystyna Lama Szydłowska

muzyka:
Dawid Dąbrowski

kostiumy:
Inga Olejniczak

scenografia:
Basia Bilon

wizualizacje:
Michał Pełczyński

konsultacja:
Mariusz Bartosiak

współpraca:
Piotr Dąbrowski, Piotr Kluj, Piotr Sell, Ostap Mańko

światła:
Krystyna Lama Szydłowska

realizacja techniczna:
Łukasz Kędzierski

opieka artystyczna:
Peter Pleyer

produkcja:
Art Stations Foundation
by Grażyna Kulczyk w ramach
Solo Projekt Plus 2018

premiera:
11.05.2018,
Studio Słodownia +3,
Stary Browar,
Poznań

grafika:
Basia Bilon

zdjęcie:
Jerzy Sadowski

Krystyna Lama Szydowska Higiena tosamoci Basia Bilon sm

Projekt „Higiena tożsamości” to praktyka performatywna ujęta w formę zbiorowego rytuału. Trzy performerki kwestionują własną tożsamość, by za pomocą konsekwentnej praktyki indywidualnych rytuałów codzienności, odkryć, ‘ja’ nieuświadomione. Pojęcie higieny nawiązuje bezpośrednio do wpajanego nam od lat dziecięcych nawyku dbania o czystość ciała i przestrzeni. Akceptując zakwestionowany wcześniej ‘nawyk’ higieny, świadomie pozwalamy sobie ‘nie wiedzieć’ i ‘poznawać się’ w nim wciąż na nowo. Znajdujemy swoją tożsamość jako rodzaj uważności, świadomości samej/samego siebie, poczucie przynależności do społeczności.

Krystyna Lama Szydowska Jerzy Sadowski sm

Krystyna Lama Szydłowska – performerka/choreografka/tancerka/amimatorka kultury/pedagożka tańca, absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek kompozycja i techniki tańca), stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia (studia magisterskie). Wciąż szuka nowych dróg rozwoju i edukacji. Działa na pograniczu dyscyplin, głównie we współpracy z muzykiem Dawidem Dąbrowskim. Wraz z Zofią Tomczyk powołały do życia Fundację Kinestrefa, by wspólnie tworzyć oraz dzielić się tym, co już wiedzą. Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem, w którym tworzy społeczność skupioną wokół tańca i sztuk performatywnych. Szuka nieskończoności w ruchu ale przede wszystkim – szczerej obecności scenicznej. Kocha cukier.