Choreografowanie zmiany
Rozmowa z inicjatorami Grand re Union Martą Keil, Joanną Leśnierowską, Julie Phelps, Peterem Pleyerem i Rivką Rubin
Już od dawna, od bardzo dawna potrzebne są nam działania w odpowiedzi na globalne szerzenie się niesprawiedliwości, ekstremizmu, polaryzacji, eksploatacji i niszczenia naturalnego środowiska. Grand re Union to roczny projekt międzynarodowych/międzypokoleniowych spotkań i działań, który zrodził się z głębokiej potrzeby refleksji nad tym, w jaki sposób praktyka choreograficzna (i nie tylko) może przyczynić się do eliminacji krzywdzących i szkodliwych zjawisk na świecie oraz wesprzeć budowanie bardziej sprawiedliwej przyszłości dla wszystkich. Celem zainicjowanego jeszcze przed pandemią projektu jest udział w światowej refleksji wspierającej głębokie zmiany w dominującym porządku świata, w relacjach międzyludzkich i relacjach człowieka z naturą.
Na półmetku projektu gorąco zapraszamy na spotkanie z międzynarodowym zespołem inicjatorów projektu i dyskusji nad planami, intencjami i dotychczasowymi działaniami Grand re Union!
Wszyscy odgrywany rolę w tym ruchu, a w ramach naszego projektu, zaczęliśmy i kontynuujemy z miejsca, w którym już jesteśmy – głęboko zanurzeni w praktykach, potencjale i niedoskonałościach dziedziny, jaką jest postmodernistyczny taniec. Przychodzimy, by się zmieniać, oferując to, co już wiemy i mamy.