Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


02.09.2019
18:00
Studio Słodownia +3

info

Gaga/People Zajęcia z Gosią Mielech

sbnt15 www logo
Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

Organizatorem zajęć jest
Gosia Mielech / Jaggy Polski.

Wejściówki na zajęcia dostępne są online w serwisie bilety24.pl.
Wejściówki zakupione online upoważniają do uczestnictwa w zajęciach w dniu wskazanym na wejściówce.

Zajęcia odbtwać się będą w Studio Słodownia +3
w godzinach 18:00 - 19:00 

Planowane terminy zajęć:

2 września
9 września
21 października
28 października
23 grudnia

Prosimy o zabranie wygodnego stroju sportowego i bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach.

Warto takze zabrać butelkę z wodą i ręcznik.

Photo Alvin Collantes 1

Zajęcia "Gaga/people" trwają 60 minut, otwarte są dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Nauczyciel prowadzi uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

Gaga jest językiem ruchowym opracowanym na przestrzeni wielu lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company (Tel Aviv). Język Gaga jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc.
Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.
Wskazane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach. Warto też wziąć butelkę wody i ręcznik, by skorzystać z nich po zajęciach.

Gosia Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GAGA oraz pedagogiem tańca. W latach 2007 - 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca, gdzie współpracowała z wieloma polskimi oraz zagranicznymi choreografami, m.in. z Ohadem Naharinem, Yossi Berg, Thierry Verger, Gunhild Bjørnsgaard, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz.

Gosia związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Spektakle, które stworzyła dla DanceLab, prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie. Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła kilka spektakli dla zespołu: Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect.

Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu w Norymbergi, gdzie zaprezentowała swoje spektakle. Współpracowała z duetem izraelsko - holenderskim Ivgi&Greben, tańcząc w ich nowych produkcjach oraz istniejącym repertuarze.

Gosia jest artystycznie zaangażowana w różne, interdyscyplinarne projekty artystyczne, współpracuje z reżyserami: Per Olav Sørensen, Agnieszką Glińską, Janem Komasa. Jest wykonawcą, choreografem, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami muzycznymi oraz sesjami zdjęciowymi. Współpracuje m.in. z: Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast.

Gosia uczy swojego repertuaru DanceLab, prowadzi warsztaty z GAGA, tańca współczesnego na niezliczonych Festiwalach oraz w Teatrach, w: Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Izraelu, Belgii. Jest ona nauczycielem gościnnym, w: Scottish Dance Theatre, Regionteater Väst (Sweden), Bangkok City Ballet, AST Akademii Sztuk Teatralnych. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

Wiecej informacji:
www.gosiamielech.com
www.dancelab.eu
www.gagapeople.com/en/

AC 8707