Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


29.06.2019
18:00
Słodownia +1

bilety dostępne na sronie Malta Festival

ANNE JUREN FANTASMICAL ANATOMY LESSON II STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2019

sbnt15 www logo2

Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

45'
język angielski

prezentacje:

THE TONGUE, DESIRE FOR LANGUAGE
29.06, 16:00
Słodownia +1

THE BODY, DESIRE FOR SYMMETRY
29.06, 18:00
Słodownia +1

fot.: Alexander Matthias Kosnopfl

A JUREN Alexander Matthias Kosnopfl

FANTASMICAL ANATOMY LESSONS - THE BODY, DESIRE FOR SYMMETRY

Anne Juren rozwijała Fantasmical Anatomy w ciągu ostatnich kilku lat. W Lessons poszerzyła obrazy ciała i jego granice, proponując tekstowy ruchomy krajobraz, włączając w niego wymiary poetyckie, fantastyczne, dyskursywne i wyobrażeniowe oraz umieszczając choreografię bezpośrednio w ciele widza. Każda lekcja jest spektaklem – prezentuje i eksploruje inną część ciała w kontekście pożądania, przez głos, pismo, zmysłowe ucieleśnienie, różne terapeutyczne praktyki cielesne i przez taniec.

Anne Juren, jest urodzoną w Grenoble choreografką, tancerką i performerką od lat mieszkającą  i pracującą w Wiedniu. W 2003 roku, wspólnie z artystą wizualnym Rolandem Raagasem, założyła stowarzyszenie Wiener Tanz- und Kunstbewegung. Utwory choreograficzne i artystyczne Juren są pokazywane w teatrach i muzeach, na festiwalach i wystawach na całym świecie. W swojej pracy Anne Juren stara się konsekwentnie rozszerzać koncepcję choreografii. Eksploruje fizyczność, system sensoryczny, kinestezję i zmysłowość, kwestionując granice między prywatnym a publicznym. Anne Juren jest praktykiem Feldenkrais® od 2013 roku. Obecnie jest członkiem Komitetu Artystycznego programu Master in Choreography w DOCH (Sztokholm) i pisze pracę doktorską w Stockholm University of the Arts pod kierunkiem André Lepeckiego i Sandry Noeth.

TQW DanceOnTourAustria Logo 01 72dpi

DANCE ON TOUR AUSTRIA – a project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs.