Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


18.06.2017
19:00
Studio Słodownia +3

bilety na stronie malta-festival.pl
oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

Hadar Ahuvia Everything you have is yours? Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2017

 

30 min
spektakl w języku angielskim 

 

koncept /choreografia
Hadar Ahuvia

wykonanie
Hadar Ahuvia & Mor Mendel

dramaturgia
Rowan Magee

multimedia
Gil Sperling

Spektakl możliwy dzięki wsparciu Movement Research, NYC w ramach programu wymiany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca.

Spektakl zgłębia konstrukcję izraelskiej tożsamości za pomocą gestów przywłaszczonych z kultury palestyńskiej i jemeńskiej. Artystki naśladują i objaśniają instruktażowe filmy izraelskich tańców ludowych tworzone zarówno przez Izraelczyków, jak i amerykańsko-chrześcijańskich Syjonistów, i ucieleśniają jednoczesny dystans i bliskość do samego Izraela i własnej ‘izraelskości’. Powstaje w ten sposób sprzężenie zwrotne, poprzez które upowszechnia się i utrwala narodowa ideologia. Performatywne odzwierciedlenie nagrań video odsłania zawarte w ludowych tańcach podteksty uwypuklając jednocześnie Inność tkwiącą w samym jądrze izraelskiej tożsamości.

hadar ahuvia. photo by Scott Shaw sm

Moja praca bada historię i pamięć za pośrednictwem działań ucieleśniających, wokalnych i tekstowych. Przekształcam skodyfikowane formy, aby podjąć dyskusję z tożsamością płciową, klasową i narodową. Wymyślam techniki stawiające wyzwanie neutralnemu ciału i wirtuozerii techniki klasycznej. Stworzyłam spektakl przedstawiający sprzątanie, aby ujawnić izolację i wyzysk pracowników domowych. Przekształcając izraelskie piosenki i tańce ludowe, stawiam czoła syjonistycznej spuściźnie. Pracuję poprzez ciało i jego nieodłączny wymiar społeczny, polityczny i emocjonalny, aby od nowa napisać osobiste i zbiorowe mitologie.

Hadar Ahuvia jest performerką, choreografką i postępową żydowską pedagożką mieszkającą na Brooklynie. Współpracuje z choreografami zarówno uznanymi, jak i młodymi z Nowego Jorku i innych krajów. Jej prace prezentowano w NYLA i Movement Research at the Judson Church oraz w wielu innych miejscach w Nowym Jorku i północno-wschodnich Stanach. Beneficjentka DTW/NYLA Fresh Tracks Artists 2012, Movement Research Artists in Residence 2015, Laba Fellow at the 14h St. Y 2016 i CUNY Dance Initiative 2017. Obecnie można ją oglądać z Kathy Westwater i Reggie Wilson / Fist & Heel Performance Group.

malta 2017 logo everythingyouhave