Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


25.06.2019
18:00
Studio Słodownia +3

wstęp wolny

QUARTO DURATIONAL ROPE STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2019

sbnt15 www logo2

Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

120'
bez słów
wstęp wolny przez cały czas trwania instalacji

pomysł, choreografia i wykonanie:
Anna af Sillén de Mesquita & Leandro Zappala

filozofowie:
Fredrika Spindler & Marcia Sá Cavalcante Schuback

produkcja:
QUARTO

sponsorzy:
Pille Repmakarn

dystrybucja:
Key Performance

koprodukcja:
Moderna Museet, Dansehallerne & MDT

przy wsparciu:
The Swedish Arts Council, Stockholm’s Culture Committee and The International Dance Programme – The Swedish Arts Grants Committeé’s International Programme for Dance Artists

fot.: Palle Lindqvist

Durational Rope Palle Lindqvist SM

Performatywna instalacja – eksploracja w czasie. Brazylijski duet Quarto wykorzystuje kilometrową linę, by przyjrzeć się temu, do czego jest zdolne ciało. Długotrwałe, bezustanne manipulowanie liną kreuje fizyczny język, w którym wysiłek na granicy skrajnego wyczerpania stopniowo zmienia nasze postrzeganie ciała i przedmiotu, ego i dramatu. Praca jest pierwszą odsłoną10-letniego projektu badawczego Rope.

QUARTO to artystyczny duet założony w 2003 roku przez Annę af Sillén de Mesquita i Leandro Zappalę. Artyści mieszkają między Brazylią a Szwecją. Stały dialog między dwoma różnymi krajami zmusza QUARTO do radzenia sobie z różnymi warunkami pracy, polityką, gospodarką, kulturami, infrastrukturami i konfrontując ich z ciągłymi wyzwaniami i niestałością koczowniczego stylu życia. Ich prace były pokazywane w muzeach, teatrach i galeriach na całym świecie. 2018 QUARTO otrzymało prestiżową nagrodę Birgit Cullberg.