Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


02.04.2011 - 09.04.2011
Tanzquartier Wien
Dominika Knapik - carte blanche

Dominika Knapik jest absolwentką PWST w Krakowie. Tancerka, aktorka oraz choreograf teatralny (m.in. współpraca z Radkiem Rychcikiem: „Versus” w Teatrze Nowym w Krakowie i „Fragmenty dyskursu miłosnego” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, „Babel” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy w reżyserii Mai Kleczewskiej, „W małym dworku” w Teatrze Kochanowskiego w Opolu w reżyserii Igi Gańczarczyk).

W 2007 roku była stypendystką programu DanceWeb Europe oraz Art Stations Foundation (solo jak wam się podobam?” prezentowane m.in. na Polskiej Platformie Tańca w 2008roku). Rok później tańczyła w spektaklu Towarzystwa Gimnastycznego „nic”. W 2009 zagrała między innymi w Całopaleniu w reżyserii I. Gańczarczyk w Teatrze Nowym w Krakowie. Stypendystka ArtsLink 2009 (Dance New Amsterdam, NY). W 2010 roku wzięła udział w „Le Sacre” Teatru Dada von Bzdulow. Tegoroczna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Współzałożycielka kolektywu artystycznego Harakiri Farmers, z założenia oddolnej inicjatywy mającej na celu stworzenie platformy porozumienia między artystami z różnych dziedzin sztuki. Pierwszy projekt Farmerów zatytułowany Keret wygrał konkurs Nowe Sytuacje podczas festiwalu Malta 2008. Projekt nr 2 Beat Hotel, inspirowany poematem „Kadysz” Allena Ginberga duet pokazywał między innymi w Korzo Theater w Hadze, na Malcie 2009 oraz festiwalu Oktoberdans 2010 w Bergen. Kolejny projekt to We Are Oh So Lucky przygotowane z Aną Brzezińską (Hebbel-am-Ufer w Berlinie, Entre Scenen w Aarhus, Polska Platforma Tańca 2010).
Jest także członkiem [MINUS 20] collective, który zadebiutował spektaklem “The Fork” w 2010 roku.

www.myspace.com/dominikaknapik
www.myspace.com/harakirifarmers
www.minus20collective.com