Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


KASIA WOLIŃSKA DANCE, PILGRIM, DANCE [I SEE AMERICA DANCING]

koncept i choreografia:
Kasia Wolińska

visuals:
Ashiq Khondker

mentor artystyczny:
Guy Cools

opracowanie muzyczne:
Kasia Wolińska z wykorzystaniem utworów:
Kanye West Mercy ( RL Grime & Salva Remix)
Aisha Devi Throat Dub
Tori Amos Me and a Gun ( Aisha Devi Remix)
Sun Sound (NASA recording)

grafika promocyjna:
Ashiq Khondker

portret: 
Przemek Kamiński

produkcja:
Art Stations Foundation
by Grażyna Kulczyk
w ramach Solo Projekt Plus 2017

podziękowania dla:
mojej rodziny,
Kat Rickard,
Dorian Batycka,
The Breakfast Club,
Agaty Siniarskiej

 

ASF ikona rider techniczny

ASF ikona formularz promo pack

ASF ikona video

Dance pilgrim dance SM

Lenin we własnej osobie nagrodził oklaskami Duncan po obejrzeniu jej występu w Moskiewskim Teatrze Bolshoi w czwartą rocznicę Rewolucji Październikowej. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych, Sowieci wysłali jej telegram: „ Rząd rosyjski w pełni Cię rozumie. Przyjedź do nas, ufundujemy Ci szkołę.”

Na początku XX wieku Isadora Duncan zrewolucjonizowała taniec, by następnie w Moskwie uczynić tańczące ciało narzędziem propagandy na rzecz idei rewolucyjnych. Choreografia „The Revolutionary” powstała około 1923 roku i przyczyniła się do  zrujnowania opinii  o Duncan za oceanem.

Spektakl podejmuję próbę odkrycia nie w pełni dotąd opowiedzianych  historii modern dance i choreografii oraz ich związków ze Związkiem Radzieckim i dziedzictwem marksizmu.

K WOLINSKA SM

Kasia Wolińska, urodzona w Gdańsku. Absolwentka wydziału Tańca i Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi, Wydziału Antropologi Kultury Uniwersytetu Łódzkiego oraz wydziału Tańca i Choreografii w HZT Berlin.

Dancewebberka 2015. Od stycznia 2013 związana z projektem Hi Mary, który został zaprezentowany w Berlinie, Gdańsku, Kaliszu, Łodzi, Norberg, Nowym Jorku, Warszawie, Amsterdamie i Kopenhadze. Rezydentka Centro Selva w Peru w 2014 roku oraz festiwalu transeuropa 2015 w Niemczech. Uczestniczka programu Global Practice Sharing ( Movement Research/ Art Station Foundation) w Nowym Yorku.

Pracowała z Rosalind Crisp, Vincent Bozek, Julią Plawgo, Agatą Siniarska, Lea Martini, Martin Hansen, Ivo Serra, Eva Tanko, Diego Agullo, Tatianą Kamieniecka, Ulą Zerek, Pere Faura, Karolem Tymińskim, Martą Ziółek, Gosią Wdowik I innymi.