Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


30.09.2017
19:00
Studio Słodownia +3

Bilety w cenie 20zł (normalny) i 15zł (ulgowy) dostępne w punktach informacyjnych Starego Browaru oraz na ebilet.pl

KASIA WOLIŃSKA Dance, pilgrim, dance [I see America dancing] PREMIERA SOLO PROJEKT PLUS 2017

koncept i choreografia:
Kasia Wolińska

visuals:
Ashiq Khondker

mentor artystyczny:
Guy Cools

opracowanie muzyczne:
Kasia Wolińska z wykorzystaniem utworów:
Kanye West Mercy ( RL Grime & Salva Remix)
Aisha Devi Throat Dub
Tori Amos Me and a Gun ( Aisha Devi Remix)
Sun Sound (NASA recording)

grafika promocyjna:
Ashiq Khondker

portret: 
Przemek Kamiński

produkcja:
Art Stations Foundation
by Grażyna Kulczyk
w ramach Solo Projekt Plus 2017

podziękowania dla:
mojej rodziny,
Kat Rickard,
Dorian Batycka,
The Breakfast Club,
Agaty Siniarskiej

Dance pilgrim dance SM

Lenin we własnej osobie nagrodził oklaskami Duncan po obejrzeniu jej występu w Moskiewskim Teatrze Bolshoi w czwartą rocznicę Rewolucji Październikowej. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych, Sowieci wysłali jej telegram: „ Rząd rosyjski w pełni Cię rozumie. Przyjedź do nas, ufundujemy Ci szkołę.”

Na początku XX wieku Isadora Duncan zrewolucjonizowała taniec, by następnie w Moskwie uczynić tańczące ciało narzędziem propagandy na rzecz idei rewolucyjnych. Choreografia „The Revolutionary” powstała około 1923 roku i przyczyniła się do  zrujnowania opinii  o Duncan za oceanem.

Spektakl podejmuję próbę odkrycia nie w pełni dotąd opowiedzianych  historii modern dance i choreografii oraz ich związków ze Związkiem Radzieckim i dziedzictwem marksizmu.

K WOLINSKA SM

Kasia Wolińska, urodzona w Gdańsku. Absolwentka wydziału Tańca i Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi, Wydziału Antropologi Kultury Uniwersytetu Łódzkiego oraz wydziału Tańca i Choreografii w HZT Berlin.

Dancewebberka 2015. Od stycznia 2013 związana z projektem Hi Mary, który został zaprezentowany w Berlinie, Gdańsku, Kaliszu, Łodzi, Norberg, Nowym Jorku, Warszawie, Amsterdamie i Kopenhadze. Rezydentka Centro Selva w Peru w 2014 roku oraz festiwalu transeuropa 2015 w Niemczech. Uczestniczka programu Global Practice Sharing ( Movement Research/ Art Station Foundation) w Nowym Yorku.

Pracowała z Rosalind Crisp, Vincent Bozek, Julią Plawgo, Agatą Siniarska, Lea Martini, Martin Hansen, Ivo Serra, Eva Tanko, Diego Agullo, Tatianą Kamieniecka, Ulą Zerek, Pere Faura, Karolem Tymińskim, Martą Ziółek, Gosią Wdowik I innymi.