Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


07.02.2014

Alternatywna Akademia Tańca 2014 Coaching z Lucy Suggate Trening i praktyka „codziennego tańca”

deadline nadsyłania zgłoszeń mija 7 lutego 2014 roku

zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres e-mail

w tytule: AAT Suggate
koszt uczestnictwa: 250zł
deadline zgłoszeń: 2 lutego

Coaching odbywać się będzie od 17 do 21 lutego 2013 roku.
Zakończony zostanie otwartym pokazem pracy uczestników warsztatu.

Praktyka kultywuje przestrzeń choreografii jako ekscytujące pole nieskończonych możliwości gry i działań; zaprasza tym samym do pozostawania w stanie maksymalnej koncentracji na chwili obecnej i doskonalenia umiejętności artykulacji zarówno cielesnej, jak i skutecznego wyrażania myśli poprzez ciało. Praca eksploruje współczesne podejścia do zagadnienia wirtuozerii ze szczyptą teatralności i ukłonem w stronę (manifestujących się także fizycznie) subkultur.

Celem warsztatu jest podkreślenie wagi konstruowania własnej codziennej praktyki tanecznej (i choreograficznej). Składają się na niego konkretne ćwiczenia, ale i improwizacje, których jedynie punkt wyjścia zostaje określony, a celem jest po prostu TANIEC – mnóstwo pełnokrwistego, ekstatycznego, energetycznego tańca! Misją jest eksplorowanie tanecznego studio jako nieograniczonej przestrzeni dla gry, odkrywanie jej nowych form i konsekwentne przesuwanie granic własnych możliwości. Warsztat oferuje możliwość wspólnego zgłębiania i definiowania indywidualnych praktyk ruchowych i choreograficznych.

„5 lat temu rozpoczęłam poszukiwania swojej Praktyki Tanecznej by zrozumieć lepiej własny język ruchu – to, jak tańczę i jak tworzę taniec, jak każdorazowo negocjuję sama ze sobą ruchu zewnętrzne kształty i formy oraz jak wyrażam poprzez nie swoje myśli. Nałożyłam na samą siebie zadanie-obowiązek codziennego tańca – i mam tu na myśli TANIEC w najbardziej dosłownym (tradycyjnym) tego słowa znaczeniu! Cel: uwolnić wewnętrzną siłę, odnaleźć na nowo emocje i motywacje, które popchnęły mnie do tańca, (codziennie) pisać swój taneczny manifest!”

Lucy Suggate choreografuje od 2003 roku; jej praca przyniosła jej międzynarodowe uznanie głównie ze względu na autorski – oryginalny i inteligentnie zabawny – styl. W 2005 roku była rezydentka programu Yorkshire Dance, w 2006 jej spektakl „postcard” znalazł się w gronie finalistów prestiżowej londyńskiej The Place Prize. Od 2007 roku w ramach programu Artist in Residence w Daghdha Dance w dawnym kościele w Limerick (Irlandia) Lucy prowadziła własny trzyletni program badawczy, który stał się dla jej kariery choreograficznej doświadczeniem zwrotnym. W 2009 roku powołała do życia Lucy Suggate & The Bodyfarm jako bazę dla swej praktyki solowej, która stała się jej główną formą twórczości i głosem w dyskusji o autonomii artysty. Wszystkie jej prace powstają niemal bez budżetu, poza oficjalnymi systemami finansowania sztuki, jako element badania możliwości niezależnego funkcjonowania we współczesnej rzeczywistości i zgłębiania artystycznych możliwości kreacji bez środków finansowych. W ostatnich latach Lucy interesuje się zagadnieniami poszerzonej praktyki choreograficznej (extended choreography practice) oraz zgłębia sposoby artystycznego mentoringu i możliwości tanecznego fair trade. W 2010 i 2012 roku sola Lucy prezentowane były na festiwalu w Edynburgu, a pięciogwiazdkowe recenzje otworzyły jej drzwi na europejskie sceny. Jej prace prezentowane były we Włoszech, Irlandii, Francji, Szwecji, Finlandii i Danii.

LOGA MKIDN