Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


12.02.2017
23:59
deadline zgłoszeń

Zgłoszenia należy nadsyłać do niedzieli 12 lutego 2017 roku do godziny 23:59.

Alternatywna Akademia Tańca 2017 Coaching z Angelą Schubot i Jaredem Gradingerem STAWANIE SIĘ

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w niedzielę 12 lutego 2017 roku do godz. 23:59

zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres
m.harasimowicz@artstations
foundation5050.com

w tytule zgłoszenia: AAT Gradinger/Schubot
koszt uczestnictwa: 300zł
deadline zgłoszeń: 12 lutego 2017, godzina 23:59

Coaching odbywać się będzie od 20 do 24 lutego 2017 roku w Studio Słodownia +3, w Starym Browarze w Poznaniu.

Zakończony zostanie otwartym pokazem pracy uczestników warsztatu (czwartek 23 lutego).

Istnieje niezliczona ilość form naszego „bycia”, jeśli tylko zgodzimy się, że  nasze ciało nie kończy się na skórze. Warsztat-laboratorium stawia pytania jak zgłębiać i doświadczać różnych form istnienia naszego ciała bez wpadania w pułapki reprezentacji. Dążeniem warsztatu będzie stworzenie zdolnego do mutacji ciała, które zaangażowane w ciągłą przemianę jednocześnie zawsze pozostaje jej świadome. Warsztat rozpocznie każdorazowo dwugodzinny trening fizyczny, którego celem jest uwolnienie ciała od wcześniejszych ruchowych nawyków i poszerzenie jego strefy komfortu. Praktyka  ruchowa opiera się na ekstremalnej fizyczności i ciągłym zaangażowaniu w powiązane z ciałem zagadnienia filozoficzne oferując balansowanie pomiędzy tym co cielesne/osobiste/organiczne i tym, co społeczne. Trening pozwoli na późniejsze poszukiwania w stronę generowania i komponowania ruchowego materiału oraz wzmocnienia zaufania dla własnych fizycznych możliwości. Jednym z podstawowych narzędzi pracy w ramach warsztatu będzie koncentracja na oddechu jako jednoczącej nas sile i motorze naszych działań.

jared i angela

Jared Gradinger i Angela Schubot to para berlińskich performerów i choreografów. Przewodnim motywem ich pracy jest pozbawianie ciała jego granic.  Punktem wyjścia zaś poszukiwania cielesnej wspólnotowości pozwalające na ucieczkę od własnej indywidualności.
Od 2001 roku (który datuje ich współpracę  w zespole Constanza Macras / Dorky Park) Gradinger / Schubot dzielą zainteresowanie czysto fizycznymi, ale ekstremalnie dynamicznymi praktykami pracy z ciałem mocno poinformowanymi także teoretyczną refleksją.  W 2009 roku stworzyli swój pierwszy duet "What they are instead of” uznany za jeden z najlepszych niemieckich produkcji tańca i prezentowany  podczas Deutsche Tanzplattform 2010, Tanz im August / Sommerbar, w Hebbel am Ufer Berlin, w Dancehouse Melbourne, a także w wielu innych miejscach na świecie -  zarówno w teatralnych, jak i nie-teatralnych przestrzeniach ( w galeriach, klubach muzycznych, na świeżym powietrzu). Produkcja nadal pozostaje w repertuarze artystów. Gradinger/Schubot oferują na całym świecie warsztaty zachęcające młodych artystów do przetłumaczania myśli na fizyczne działania.  Ich laboratoria wspierają artystyczny rozwój studentów metodą “od-uczania” ich nabytych we wcześniejszej edukacji nawyków jednocześnie proponując aplikowanie na ciało i choreografię współczesnej  refleksji teoretycznej.