Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


16.02.2013
Studio Słodownia +3

bilety: 10 zł/dziecko

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Audiopyłki

wiek
4-6 lat
godzina: 10:00 (4-latki)
godzina: 11:00 (4-5-latki)
godzina: 12:00 (6-latki)
godzina: 16:00 (4-latki)
godzina: 17:00 (5-6-latki)

czas trwania
45 minut

koncepcja Audiopyłkowej Ekspedycji
Robert Jarosz

kompozytor i świetlny programista
Patryk Lichota 

Audiopyłkową Kapsułę zaprojektował
Jan Polivka, czeski naukowiec i scenograf

Audiopyłków użyczyli
Monika Dąbrowska
Agnieszka Płoszajska
Robert Jarosz

Oddział Budowniczych Audiopyłkowej Kapsuły
Grzegorz Fijałkowski
Zdzisław Radkowski
Michał Krugiołka

kombinezony
Mistrzynie Igły Katarzyna Ratič, Beata Nowacka

flotą miedziaków zarządza
Wojciech Nowak

Audiopyłkowy Przewodnik
Anna Białek

w lot Audiopyłkową Kapsułą jako pierwszy uwierzył i pomyślność projektu zlecił Zbigniew Rudziński

Podobnie jak pyłki kwiatów podróżują unosząc się w powietrzu. Gdy trafią do czyjegoś ucha kiełkują serią obrazów. Można za nimi podążać w specjalnie do tego przygotowanej kapsule, do której zapraszamy wszystkie najmłodsze dzieci.

Audiopyłki to nowatorska próba Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu mająca zachęcić najmłodsze dzieci w wieku 4-6 lat do teatralnego odbioru muzyki. To wyprawa bardzo małej grupy przez przestrzenie zarówno przyrody jak i organizmu człowieka. Wyprawa szczególna, bo skoncentrowana nie na tym, co widzialne, a jedynie na tym, co słyszalne. Całość wydarzenia nabiera charakteru badawczego, ponieważ odbywa się w specjalnie skonstruowanym dźwiękowo-świetlnym wehikule. Zadaniem tego tajemniczego pojazdu jest wprowadzenia pasażerów w stan gotowości i otwarcia na kontakt z nieznanym, osobliwe pobudzenie wyobraźni, uruchomienie serii skojarzeń aż po samodzielne konstruowanie fabuły. To na pewno artystyczny eksperyment, próba szukania nierozpoznanych jeszcze pól wrażliwości estetyczno-intelektualnych dziecka, która spotkała się ze świetnym odbiorem publiczności, zarówno podczas premiery, jak i w czasie wizyt w kosmicznej kapsule poznańskich przedszkolaków.

Audiopyłki to słuchowisko połączone z wyprawą do świata, w którym historie opowiadają się bez słów – jedynie przy pomocy dźwięku i światła. Jest to pierwsza próba otwarcia projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci na instalację łączącą różne dziedziny sztuk performatywnych. Jak zwykle interesuje nas sfera polisensorycznych doznań dzieci oraz rozwijanie kreatywności naszych najmłodszych widzów, tym razem jednak taniec będzie odbywał się jedynie w wyobraźni widzów, w których głowach zawirują audiopyłkowe dźwięki i obrazy.

W ramach wyprawy przewidujemy:
- rozgrzewkę 
- odsłuchanie zapisków z podróży (6 minut)
- przygotowanie do podróży/nałożenie kombinezonów
- podróż Audiopyłkową Kapsułą
- dźwiękową integrację

W instalacji bierze udział jednorazowo 8 dzieci, rodzice są jedynie obserwatorami - bilety do nabycia w punkcie informacyjnym (wyłącznie)w Pasażu Starego Browaru.
Dzieci biorą udział w spektaklu bez uczestnictwa rodziców, prosimy zatem o podporządkowanie decyzji o udziale dziecka w spektaklu jego możliwościom percepcyjnym.

Wydarzenie zostanie udokumentowane przez fotografa.

W razie pytań prosimy o kontakt: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl.

dzieci qlturka2 dzieci czasdzieci2 taniecpolskapl2