Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


31.07.2016
12:00
Scena Tańca Studio, Warszawa

Ceny biletów: 20 zł (osoba). Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesyłać drogą mailową na adres: lukasz.kustrzynski@teatrstudio.pl

warsztaty z Aleksandrą Borys ASTRONOMIA CHOREO­GRAFII on tour: Warszawa

Warsztaty są częśćią projektu Scena Tańca Studio.
Odbędą się w niedzielę 31 lipca o godzinie 12:00.

Ceny biletów: 20 zł / osoba

Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesyłać drogą mailową na adres: lukasz.kustrzynski@
teatrstudio.pl
do 27 lipca (śr), godz. 12.00.

Ola Borys rezydencja

Punktem wyjścia dla warsztatów będzie fascynująca relacja astronomii i choreografii, a w szczególności stan, właściwości oraz funkcjonalność ludzkiego ciała w relacji z grawitacją. Poza teoretycznymi refleksjami uczestniczkom i uczestnikom zaproponowane zostanie kilka działań ruchowych, które będą miały na celu aktywowanie wyobraźni, przybliżenie sytuacji ciała w przestrzeni pozbawionej grawitacji oraz umożliwienie innego spojrzenia na jego ruch.

Jak brak grawitacji wpływa na naszą relację z podłogą i otoczeniem? Co dzieje się, gdy góra i dół przestają mieć znaczenie, a wstawanie i spadanie nie są już możliwe? Jakie otwiera to możliwości? Jak mówić i pisać o takim ruchu? Czy może zmienić nasze hierarchiczne myślenie o ciele? Czy może pomóc nam przedefiniować naszą relację z otaczającą nas rzeczywistością i wyobrazić sobie ciała, które będziemy chcieli mieć w przyszłości?

Doświadczenie taneczne nie jest wymagane.

Aleksandra Borys – choreografka i tancerka. Absolwentka MA Art and Science w Central Saint Martins - University of the Arts w Londynie, BA Dance-Performer w CODARTS - University of the Arts w Rotterdamie oraz Państwowej Szkoły Baletowej w Łodzi. Jako choreografka zadebiutowała spektaklem lost in details (Solo Projekt 2010/Stary Browar Nowy Taniec), który wielokrotnie prezentowany był w Polsce i za granicą. Autorka prac a2c+c2a+ac2, Unisono, Air Mapping, Movementscape, 9,81* states of attempts, SpaceSnake. W 2015 roku otrzymała Stypendium Badawcze Grażyny Kulczyk na badania poświęcone astronomii i choreografii.