Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


29.10.2017
12:00
Studio Słodownia +3

wstęp wolny - obowiązują zapisy

Monika Kiwak 1/2 Warsztat dla pedagogów tańca

Warsztat dla pedagogów tańca współczesnego z doświadczeniem w pracy z dziećmi od 6 do 10 roku życia.

Ilość miejsc dla uczestników spotkania jest ograniczona - obowiązują zapisy.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres cialotanczace@gmail.com

zdjęcie © Jagoda Vasco
"i kropka" Monika Kiwak
Festiwal Sztuka Szuka Malucha 2017

Od dawna mam potrzebę spotkania z pedagogami tańca pracującymi z dziećmi i/lub rodzinami w obszarze improwizacji. Szczególnie interesuje mnie temat dramaturgii warsztatu/ lekcji oraz improwizacji jako jednej z metod ich prowadzenia. W swojej pracy inspiruję się m.in. praktyką włoskiego duetu Segni Mossi, łączącego znak graficzny z ruchem. W trakcie naszego spotkania podzielę się tym doświadczeniem. Mam przekonanie, że dzielenie się swoimi praktykami jest jedną z dobrych i przyjemnych form uczenia się, dlatego proponuję spotkanie dla profesjonalistów, na którym uczymy się od siebie wzajemnie.

Każdy uczestnik warsztatu ma do dyspozycji 25 minut: 15 minut na podzielenie się własną praktyką nauczania i 10 minut na pytania od grupy. Formuła zagospodarowania czasu jest dowolna: prezentacja, ćwiczenia w parach, performance, PechaKucha, wykład i inne. Do dyspozycji każdego uczestnika jest: sala z podłogą baletową, telewizor z podłączeniem do laptopa, sprzęt nagłaśniający, kawa, herbata, woda.

Zapraszam także na warsztat dla rodzin i kropka, który poprzedzi nasze spotkanie. Na jego podstawie opowiem o dramaturgii warsztatu. Podzielę się także jedną ze swoich ostatnich złych decyzji w zakresie eksperymentowania z improwizacją dla dzieci.

Spotkanie jest możliwe dzięki stypendium rezydencyjnemu w Segni Mossi przyznanemu Monice Kiwak przez Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk.