Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


19.06.2015
21:00
Studio Słodownia +3

bilety na stronie malta-festival.pl i punktach sprzedaży eBilet.pl, oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

CRISTINA PLANAS LEITÃO & JASMINA KRIZAJ THE VERY DELICIOUS PIECE STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2015

koncepcja i wykonanie
Cristina Planas Leitão, Jasmina Krizaj

projekt świateł i wybór muzyki
Cristina Planas Leitão, Jasmina Krizaj

dramaturgia (doradztwo)
Robert Steijn, Igor Dobricic

coach śpiewu
Simon Wehrli

produkcja
CJ & Plesna Izba Maribor

podziękowania
José Laginha, Ana Rodrigues, Mojca Kasjak, Marlene Vilhena, Nina Milin, Anja Bornsek, Simon Wehrli,Pedro Neves, Mala Kline, among others.

zdjęcia © Sasa Huzjak

czas trwania 50min

Spektakl zrealizowany przy wsparciu projektu:

Logo modul dance positive

 48

The very delicious piece jest przede wszystkim poszukiwaniem dawno utraconego poczucia istoty, intensywności i nieustępliwości w usiłowaniu. To zderzenie popularnej rozrywki, stanu zakochania i osobistego doświadczenia spotkania dwóch osób oraz poszukiwania sposobu jak naszą własną rozedrganą transformacją można podzielić się z unieruchomioną na widowni publicznością.

Shaking (trzęsienie się, drganie) to upowszechniona we współczesnym tańcu praktyka fizyczna. Rozedrganie (trzęsienie się, a nawet wstrząs) to także w domyśle możliwa fizyczna reprezentacja stanu zakochania. A jego banalność jest nam wszystkim bliska…
Muzyka jest zewnętrzną warstwą zapamiętywanych „rytuałów”. Dwa rozświetlone ciała promieniujące w zasięgu 360º, wyeksponowane a jednocześnie jakby oddalone, pobudzają widzów do tworzenia własnych znaczeń i narracji o relacjach, które nas fizycznie deformują i uzależniają od (melo)dramy.

To nie jest historia o miłości!

„Każda piosenka ma swą pamięć; każda piosenka może pokrzepić lub złamać ci serce, zamknij serce otwórz oczy! „ ( Andy Warhol)

49

W 2006 roku Cristina i Jasmina ukończyły studia taneczne w Holandii – pierwsza w Arnhem Dansacademie, druga w SNDO w Amsterdamie . W 2010 roku wzięły udziału w projekcie Davida Zambrano “50 days in Costa Rica”, w ramach którego otrzymały kwalifikacje i licencję by uczyć, praktykować i rozwijać jego kultowe techniki „Flying low” i „Passing Through” . Podczas studiów nigdy się nie spotkały, tym, co je połączyło, były wspólne pomysły i łazienka na Kostaryce. Jako bezpośredni efekt tych intymnych kontaktów powstał spektakl „The very delicious piece” , a w ślad za nim „The Very Boring Piece”. Oba spektakle podróżują teraz po świecie. Nostalgia za wspólną przyszłością trzyma je dalej przy sobie.

https://cristinaplanasleitao.wordpress.com/choreographer/delicious/

 

aerowaves glowne pl