projekt odbywa sie w ramach festiwalu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015
23.06, godz. 19:00
Studio Słodownia +3
Shani Granot, Nevo Romano (Izrael)
AN HOUR WITH ALL-EATERS
23.06, godz. 21:30
Studio Słodownia +3
Agata Siniarska (Polska)
ŚMIERĆ 24 KLATKI NA SEKUNDĘ
ALBO ZRÓB MI TAK JAK W PRAWDZIWYM FILMIE -
CHOREOGRAFIA SPOWOLNIONA W ROZDZIAŁACH
24.06, godz. 19:30
Studio Słodownia +3
Marysia Stokłosa (Polska)
INTERCONTINENTAL
24.06, godz. 21:00
Studio Słodownia +3
Shira Eviatar (Izrael)
BODY ROOTS
24.06, godz. 21:30, Słodownia +2
Maria Zimpel, Gerard Lebik, Bryan Eubanks
(Polska, Anglia)
NOISH ~
25.06, godz. 19:00
Studio Słodownia +3
Renata Piotrowska (Polska)
ŚMIERĆ. ĆWICZENIA I WARIACJE
25.06, godz. 20:00, Słodownia +2
Maria Zimpel, Gerard Lebik, Bryan Eubanks
(Polska, Anglia)
NOISH ~
25.06, godz. 21:00
Studio Słodownia +3
(double bill)
Rotem Tashach (Izrael)
ISRAELICA i
Asher Lev (Izrael)
PERFORMING ART THROUGH ECSTATIC PATHWAYS
26.06, godz. 17:00
Słodownia +2
PANEL DYSKUSYJNY Z WPROWADZENIEM W IZRAELSKĄ SCENĘ TAŃCA
Pomysł projektu Polish-Israeli Choreographic Exchange narodził się z chęci stworzenia regularnej platformy wymiany doświadczeń i idei dotyczących aktualnego stanu i rozwoju współczesnej sceny tanecznej w Polsce i Izraelu. Idea powstała w dialogu 3 partnerów - Instytutu Kultury Polskiej w Tel Awiwie, Art Stations Foundation / Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu i Teatru Tmuna w Tel Awiwie. Program zainicjowano w październiku w 2014 roku podczas Tmuna Festival, w ramach którego zaprezentowaliśmy izraelskiej publiczności młodą polską choreografię, a poprzez wykłady i dyskusje wprowadzaliśmy się wzajemnie w aktualny kontekst polskiej i izraelskiej sceny tanecznej. Tym samym ustanowiona została przestrzeń spotkania obu środowisk.
Rewizyta artystów izraelskich i prezentacje ich pracy w ramach Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 są okazją do kolejnego spotkania i kontynuowania podjętych w zeszłym roku refleksji. Mamy nadzieje przybliży nas to do wypracowania formuły długofalowej wymiany idei i doświadczeń między polskim i izraelskim środowiskiem tańca. Wierzymy, że jest ona możliwa do realizacji na różnych poziomach - praktycznym, teoretycznym, kulturowym, politycznym, osobistym, narodowym, emocjonalnym - oraz że nawiązany dialog pozwoli na wspólne opracowanie różnych metod pracy, myślenia o, i prezentowania współczesnej choreografii. Wierzymy, że forma współpracy powinna kształtować się zarówno w drodze formalnej, jak i nieformalnej wymiany doświadczeń i pomysłów oraz obustronnego i inspirującego spotkania artystów/teoretyków/kuratorów z obu krajów. Zamiast wtłaczać artystów polskich i izraelskich w zawczasu określone i narzucone im formaty współpracy, pragniemy zainicjować dialog zapraszający wszystkich partnerów projektu i choreografów do dyskutowania i kreowania nowych formatów i przestrzeni, w których takie kolaboracje mogą zdarzać się w sposób naturalny i organiczny.
Poznańska festiwalowa odsłona projektu pozwoli publiczności na spotkanie z najnowszą izraelską choreografią, i będzie kolejną okazją do poszukiwania mocnych podstaw do wspólnej (mamy nadzieje corocznej) pracy.