Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


26.06.2015
17:00
Słodownia +2

wstęp wolny

PANEL DYSKUSYJNY Z WPROWADZENIEM W IZRAELSKĄ SCENĘ TAŃCA STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2015

panel odbędzie się
26 czerwca o godzinie 17:00
w Słodowni +2

IMG 0039

Panel dyskusyjny z udziałem polskich i izraelskich artystów oraz organizatorów Polish-Israeli Choreographic Exchange, nakreślający obszary potencjalnej, przyszłej współpracy. W kontekst izraelskiej sceny tańca wprowadzi słuchaczy Lior Avizoor. 

Pomysł projektu Polish-Israeli Choreographic Exchange narodził się z chęci stworzenia regularnej  platformy wymiany doświadczeń i idei dotyczących aktualnego stanu i rozwoju współczesnej sceny tanecznej w Polsce i Izraelu. Idea powstała w dialogu 3 partnerów  - Instytutu Kultury Polskiej w Tel Awiwie, Art Stations Foundation / Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu i Teatru Tmuna w Tel Awiwie. Program zainicjowano w październiku w 2014 roku podczas Tmuna Festival, w ramach którego zaprezentowaliśmy izraelskiej publiczności młodą polską choreografię, a poprzez wykłady i dyskusje wprowadzaliśmy się wzajemnie  w aktualny kontekst polskiej i izraelskiej sceny tanecznej. Tym samym ustanowiona została przestrzeń spotkania obu środowisk.
Rewizyta artystów izraelskich i prezentacje ich pracy w  ramach Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2015 są okazją do kolejnego spotkania i kontynuowania podjętych w zeszłym roku refleksji. Mamy nadzieje przybliży nas to do  wypracowania formuły długofalowej wymiany idei i doświadczeń między polskim i izraelskim środowiskiem tańca. Wierzymy, że jest ona możliwa do realizacji  na różnych poziomach - praktycznym, teoretycznym, kulturowym, politycznym, osobistym, narodowym,  emocjonalnym - oraz że nawiązany dialog pozwoli na wspólne  opracowanie różnych metod pracy, myślenia o, i prezentowania współczesnej choreografii. Wierzymy, że  forma współpracy powinna kształtować się zarówno w drodze formalnej, jak  i nieformalnej wymiany doświadczeń i pomysłów oraz obustronnego i inspirującego spotkania artystów/teoretyków/kuratorów z obu krajów. Zamiast wtłaczać artystów polskich i izraelskich w zawczasu  określone i narzucone im  formaty współpracy, pragniemy zainicjować dialog zapraszający  wszystkich partnerów projektu  i  choreografów  do dyskutowania i kreowania nowych formatów i przestrzeni, w których takie kolaboracje mogą zdarzać się w sposób naturalny i organiczny.
Poznańska festiwalowa odsłona projektu  pozwoli publiczności na spotkanie z najnowszą izraelską choreografią, i będzie kolejną okazją do poszukiwania mocnych podstaw do wspólnej (mamy nadzieje corocznej) pracy.

IMG 0070

Malta2015pl israel dla polskich spekt.wersja z MKiDN pl