Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


25.06.2015
20:00
Słodownia +2

bilety na stronie malta-festival.pli punktach sprzedaży eBilet.pl oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

MARYSIA ZIMPEL, BRYAN EUBANKS NOISH~ [KOMPONOWANIE HAŁASU] STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2015

spektakl będzie grany
24.06 o 21:30 i
25.06 o 20:00

koncept, taniec
Marysia Zimpel

muzyka
Bryan Eubanks

podziękowania dla
Doroty Kabały oraz Yiannisa Papachristosa

grafika © Yiannis Papachristos

czas trwania 40 min.

praca powstała we współpracy z muzykiem i kompozytorem eksperymentalnym Gerardem Lebikiem, zrealizowanej w marcu 2014 roku, w ramach cyklu PERFORMAT prowadzonego przez Annę Czaban

image001 sm

noish~ [komponowanie hałasu] to performance, który próbuje być jedną rzeczą. Domaga się dyscypliny, aż do upadku. Uzmysłowione ciało filtruje przez siebie hałas, intensyfikuje w przestrzeni rozpadanie się wszystkich swoich pojawień. Uczucie, że hałas to nie dźwięk, hałas to nie płacz; hałas widziany jako przyjemność, staje sie stymulacją i katalizatorem zmiany. Taniec i muzyka przeplatają się a wszystko co widzimy, to wibracje powierzchni, nigdy samo jej pękanie.

Marysia Zimpel pracuje w przestrzeni tańca, choreografii i performensu. W swojej pracy koncentruje się głównie na poszukiwaniach ruchowych, badając granice fizyczności. Uczyła się w HZT na berlińskim Uniwersytecie Artystycznym ( Udk), studiowała również kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych w Poznaniu (UAM). Spotkanie z Gill Clark, Rosalind Crisp oraz Isabelle Schad, silnie wpłynęły na jej rozwój artystyczny oraz rozumienie tańca. Maria Zimpel jest autorką takich prac jak “Working like a Dog” (debiut w duecie z poetą Erykiem Greenem na festiwalu Image Tanz w Wiedniu 2010), solo “What do you really miss?”, stworzone w ramach Solo Projektu 2012 w Poznaniu, s c a t t e r ( 2013/2014)- we współpracy z Zeiną Hanna i Bryanem Eubanksem (na zaproszenie FrivMove Zamek/CK Zamek), noish~ (2014), który powstał w kolaboracji z eksperymentalnym muzykiem - Gerardem Lebikiem (zrealizowany w ramach cyklu Performat w Galerii Miejskiej Arsenał) oraz zwiastun trio “What do you really miss?”, którym Maria Zimpel zakwalifikowała się na prestiżowy konkurs Danse Elargie w Paryżu w 2014 roku. Maria Zimpel współpracowała i współpracuje również z takimi artystami i artystkami jak Deufert&Plischke, Isabelle Schad, Aleksandra Borys, Rosalind Crisp i Kat Valastur. W latach 2010-2012 należała do wiedeńskiego kolektywu teatralnego God’s Entertainment. Związana jest artystycznie głównie z Poznaniem, Berlinem i Wiedniem. Od jakiegoś czasu, za Agnes Martin mówi o sobie jako o abstrakcyjnej ekspresjonistce.

Bryan Eubanks (ur. 1977) jest amerykańskim muzykiem i kompozytorem. Komponuje elektryczne i akustyczne utwory dla małych ensembli, solowych instrumentów i oprogramowań; improwizuje w rozmaitych kolaboracjach; tworzy dźwiękowe instalacje i rozpowszechnia techniki dyfuzji używając akustycznej holografii. Od 2001 roku bierze udział w wielu projektach kolaboracyjnych i prezentuje swoją pracę na arenie międzynarodowej. Mieszkał i pracował w Portland i Nowym Jorku, obecnie jego siedzibą jest Berlin.

Spektakl w ramach Polish-Israeli Choreographic Exchange.

Malta2015pl israel dla polskich spekt.wersja z MKiDN pl