Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


24.06.2015
21:30
Słodownia +2

bilety na stronie malta-festival.pl i punktach sprzedaży eBilet.pl, oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

MARYSIA ZIMPEL, BRYAN EUBANKS NOISH~ [KOMPONOWANIE HAŁASU] STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2015

spektakl będzie grany
24.06 o 21:30 i
25.06 o 20:00

koncept, taniec
Marysia Zimpel

muzyka
Bryan Eubanks

podziękowania dla
Doroty Kabały oraz Yiannisa Papachristosa

grafika © Yiannis Papachristos

czas trwania 40 min.

Praca powstała we współpracy z muzykiem i kompozytorem eksperymantalnym Gerardem Lebikiem, zrealizowana w 2014 roku w cyklu: PERFORMAT, prowadzonym przez Annę Czaban w Galerii Miejskiej Arsenał.

image001 sm

noish~ [komponowanie hałasu] to performance, który próbuje być jedną rzeczą. Domaga się dyscypliny, aż do upadku. Uzmysłowione ciało filtruje przez siebie hałas, intensyfikuje w przestrzeni rozpadanie się wszystkich swoich pojawień. Uczucie, że hałas to nie dźwięk, hałas to nie płacz; hałas widziany jako przyjemność, staje sie stymulacją i katalizatorem zmiany. Taniec i muzyka przeplatają się a wszystko co widzimy, to wibracje powierzchni, nigdy samo jej pękanie.

Marysia Zimpel pracuje w przestrzeni tańca, choreografii i performensu. W swojej pracy koncentruje się na poszukiwaniach ruchowych, badając granice fizyczności. Studiowała taniec i choreografię w HZT na Uniwersytecie Sztuk (UdK) w Berlinie, oraz  kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych w Poznaniu (UAM). Praktyki somatyczne oraz improwizacja choreograficzna Rosalind Crisp istotnie wpłynęły na jej pracę.  Zadebiutowała w Wiedniu pracą “Working like a Dog”, duet z poetą Erykiem Greenem. Dalsze prace: solo “What do you really miss?”, s c a t t e r  z Zeiną Hanna i Bryanem Eubanksem, noish~ (2014), z Gerardem Lebikiem, trio “What do you really miss?” (3), prezentowane były i są międynarodowo w Europie. W latach 2010-2012 należała do wiedeńskiego kolektywu teatralnego God’s Entertainment. Brała udział w różnych kolaboracjiach (min. „The Entropic Institut”, Deufert&Plischke), oraz projektach interdyscyplinarnych (min. „Phantoms beyond the brain”, z Gają Karolczak i Martyną Lorenc). Obecnie rozwija własne prace oraz tańczy w choreografiach Rosalind Crisp i Kat Valastur.

Bryan Eubanks (ur. 1977) jest amerykańskim muzykiem i kompozytorem. Komponuje elektryczne i akustyczne utwory dla małych ensembli, solowych instrumentów i oprogramowań; improwizuje w rozmaitych kolaboracjach; tworzy dźwiękowe instalacje i rozpowszechnia techniki dyfuzji używając akustycznej holografii. Od 2001 roku bierze udział w wielu projektach kolaboracyjnych i prezentuje swoją pracę na arenie międzynarodowej. Mieszkał i pracował w Portland i Nowym Jorku, obecnie jego siedzibą jest Berlin.

Malta2015pl israel dla polskich spekt.wersja z MKiDN pl