Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


26.05.2018
11:00
Studio Slodownia +3

Tickets: 15,00zł (per one child and one parent) available at Old Brewery Info Points and online at ebilet.pl

Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka Moving traces (PART 1) DANCING FAMILIES - Old Brewery New Dance for Children workshops

Warsztat ruchowo-plastyczny „Ruchome ślady” odbędzie się sobotę 26 maja o godzinie 11:00.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 8 lat. W przestrzeń studio uczestnicy wchodzą bez butów. Będziemy w trakcie warsztatu używać pasteli, które mogą zostawić ślad nie tylko na papierze, dlatego rekomendujemy, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, zabranie stroju na przebranie, najlepiej niekrępującego ruchów.

"Ruchome ślady" to seria czterech warsztatów związanych z produkcją spektaklu "_on_line__", którego premiera odbędzie się w grudniu 2018.
Każdy warsztat prowadzony jest według innego scenariusza i możliwe jest uczestnictwo w dowolnej ich liczbie.
Ilość miejsc jest ograniczona - zapraszamy do wcześniejszego zakupu biletów.

Zdjęcia © Michał Wojtarowicz/Oczajdusza dla Fundacja Witryna Kultury

LOGO POZnan PL RGB PNG2

Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Poznania

We are sorry! English version is currently unavailable.

20171019 ryszewko 174 fot.Oczajdusza Michal Wojtarowicz

Jaki ślad w przestrzeni może pozostawić ruch? Co to znaczy tańczyć wcześniej uchwycony ślad?
W trakcie warsztatów uruchomimy zarówno ciało, jak i wyobraźnię. Poprzez twórcze zadania opiekunowie i ich dzieci będą mogli wspólnie doświadczać radości płynącej ze swobodnej kreacji w przestrzeni i na papierze. Będziemy wspólnie tworzyć obrazy ruchem i poruszać się dzięki obrazom.
Inspiracją do stworzenia warsztatu był udział prowadzących w treningu „Segni mossi”, będącego projektem badawczym/laboratorium pracy z dziećmi pary artystów z Włoch – artysty wizualnego Alessandro Lumare i choreografki Simony Lobefaro, łączącym ruch i rysunek.

20171019 ryszewko 280 fot.Oczajdusza Michal Wojtarowicz

Aleksandra Bożek-Muszyńska tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką stworzyła spektakl interaktywny dla rodziców z dziećmi w wieku 1,5-3 lat zatytułowany "DOoKOŁA", który był prezentowany m.in. podczas Malta Festival, Międzynarodowego Festiwalu „Teatralna Karuzela” czy „Sztuka Szuka Malucha”.

Hanna Bylka-Kanecka teatrolożka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Rektora UAM za wyniki naukowe, stypendium Erasmus (dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie) oraz stypendium częściowego Alternatywnej Akademii Tańca 2016 (ASF by Grażyna Kulczyk). Pracę magisterską poświęciła badaniu statusu obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów, obecnie pracuje nad doktoratem podejmującym praktyki umieszczania na scenie zwierząt. Działa zarówno w obszarze teorii sztuk performatywnych, jak i praktyki tańca współczesnego oraz teatru fizycznego. Jej zainteresowania badawcze i twórcze dotyczą styku performatyki i psychoanalizy. Jest autorką i wykonawczynią monodramu „Nie przyj”, podejmującego doświadczenie ciąży i macierzyństwa. Ukończyła roczny kurs choreografii eksperymentalnej „Choreografia w Centrum”, organizowany przez warszawskie Centrum w Ruchu.

Logo STB 2018     NOWE taniecPOLSKA logo www    

  logo czasdzieci jpg   logo miasto dzieciqlturka znak podpis RGB