Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


25.06.2015
21:00
Studio Słodownia +3

bilety na stronie malta-festival.pl i punktach sprzedaży eBilet.pl, oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

ROTEM TASHACH ISRAELICA STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2015

tekst, wykonanie
Rotem Tashach

premiera
Intimadance festival 2009

spektkal będzie grany w wieczorze (double bill), razem ze spektaklem Ashera Leva Performing Art through Ecstatic Pathways 

 

czas trwania 25 min.

 

Picture 23
Spektakl w ramach Polish-Israeli Choreographic Exchange.

Komiczny spektakl-wykład egzaminujący choreografie codziennego życia w Izraelu. Dlaczego Izraelczycy wciąż wchodzą sobie w drogę bez powodu? Dlaczego Izraelczycy wciąż wpadają na siebie na chodnikach (i wszędzie indziej)? Dlaczego Izraelczycy nie potrafią ustąpić miejsca innym Izraelczykom? I dlaczego Izraelczycy ciągle blokują sobie nawzajem drogę? Opisując i analizując chroniczne bolączki choreografii dnia codziennego w Izraelu, spektakl poszukuje jednocześnie ich przyczyny. Naturalnie, gdy tylko mowa o Izraelu, powinien pojawić się tu Holocaust… ale i inne czynniki zostaną wzięte pod uwagę. Z końcem przedstawienia obiecuję, że pozyskacie wiedzę, co tak naprawdę dzieje się w środku izraelskiego mózgu - coś, o czym wasi znajomi nie mają zielonego pojęcia!

image001 sm

Rotem Tashach jest niezależnym choreografem i tancerzem, urodzonym w 1975 roku. Pracuje i żyje w Tel Awiwie. Studiował sztuki wizualne (Bezalel Academy), sztukę interaktywną (New York University) i historię sztuki (Tel Aviv University). W 2012 roku stworzył perrofmance Paved Life, potem Morphophilia and Ambiphobia (2013) i Some Nerve (2015). Tashach pracuje obecnie nad książką zatytułowaną Body vs. Order, która porusza rozmaite historyczne konteksty ruchu, fizyczności, tańca i tanecznych fenomenów (takich jak greckie Dionizja, utopijna wspólnota ekspresjonistyczna Monte Verita, propaganda baletu Madame Mao’s ballet itp.). Jest adiunktem na Jerusalem Dance Academy, jak i nauczycielem choreografii, performance’u i tańca akrobatycznego.

Malta2015pl israel dla polskich spekt.wersja z MKiDN pl