Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


25.06.2016
21:00
Słodownia +2

bilety na stronie malta-festival.pl oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

BEN J. RIEPE CHOREOGRAPHIC DINNER STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2016


dwie prezentacje:

25,26.06 godz. 21:00

Partnerem wydarzenia jest Restauracja Blow Up Hall pod przewodnictwem Tomasza Purola.

Choreograf: Ben J. Riepe
z:
Laura Burgener, Lenah Flaig, Simon Hartmann, Sudeep Kumar Puthyiaparambath, Kathrina Wilke and Guests

WHITE VOID 14 Favoriten Dortmund 301014 print 39

Przewodnim tematem projektów Bena J. Riepe jest praca z tym co efemeryczne, co ulotne. Interesują go zagadnienia obecności i nieobecności, podmiotu i przedmiotu, wystawiania (na pokaz) i działania. Nawiązując do idiomu tegorocznego festiwalu, Ben J. Riepe kreuje w browarowej Słodowni efemeryczną przestrzeń zmysłowej percepcji. Podczas dwu festiwalowych wieczorów razem ze swoją kilkuosobową kompanią düsseldorfski choreograf zaprasza widzów na wspólny posiłek. W jego „choreografowanej kolacji” wspólny stół staje się sceną otwierającą pole do działań dryfujących wokół płynnych granic między sztuką i zgromadzeniem, estetyzacją i uczestnictwem, przestrzenią wykreowaną i przestrzenią społeczną, oferując widzom wszelkiego rodzaju zmysłowe i estetyczne doświadczenia zanurzone w bezmiarze zapachów, potraw, dźwięków i ruchu.

Osią spektaklu Bena J. Riepe Choreographic Dinner jest kolacja dla widzów, przygotowana przez TOP CHEFa Tomasza Purola.

Ben J. Riepe studiował taniec I choreografie w Folkwang-Hochschule w Essen. Po dyplomie pracował jako tancerz dla Piny Bausch i V.A. Wölfl/NEUER TANZ. Obok pracy z własnym zespołem (załozonym w 2004 roku) pracuje także jako gościnny choreograf i pedagog Tworzył choreografie dla wielu międzynarodowych zespołów (m.in.. dla Malaysian Kwang Tung Dance Company , Folkwang Tanzstudio of Essen, Korea National Contemporary Dance Company of Seoul). W 2008 roku, jako jeden z 6 artystów z Europy, wziął udział w projekcie twórczej wymiany z choreografami chińskimi (w ramach Chin-A-Moves). W roku 2015 wziął udział w europejskich projektach Identity.Move! oraz Modul Dance.

Jest laureatem licznych stypendiów i nagród (w laatch 2009, 2012 i 2015 otrzymał stipendium „Spitzenförderung“, a 2009, nagrodę dla młodych twórców z regionu NRW /Förderpreis für darstellende Kunst des Landes NRW). Jako pedagog, Ben J. Riepe konsultuje prace młodych choreografów i prowadzi warsztaty z ruchu i improwizacji zarówno dla tancerzy, jak i artystów innych sztuk performatywnych. Obecnie Ben Riepe jest Affiliated Artist w PACT Zollverein, Essen.
W ostatnich latach jego praktyka skupia się na zgłębianiu związków choreografii i sztuk wizualnych, zwłaszcza instalacji, sztuki performansu, LIVE-ART i instalacji dźwiękowych.
W sztuce interesuje go praca z tym, co ulotne: zagadnieniami obecności i nieobecności, podmiotu i przedmiotu. Długofalowe artystyczne poszukiwania stały się ramą dla wielu prac – zarówno scenicznych, jak i instalacji i prac wideo - wielokrotnie prezentowanych w Europie i Azji.

Malta2061 loga